Kate, o hamleyi niye yapmıyor? 

Karın bölgesindeki operasyondan sonra ortalıkta görünmeyen, söylentileri bitirmek için üzerinde oynadığı aile fotoğrafını paylaşınca özür dilemek zorunda kalan Galler Prensesi Kate Middleton hakkında birkaç günde çıkan haberlere bakar mısınız?

■ Galler Prensesi Kate Middleton’un, üzerinde oynadığını itiraf ederek kamuoyundan özür dilediği fotoğrafa Instagram, “Üzerinde oynanmış fotoğraf/video” uyarısı koydu.

■ Haber ajansı Agence France Presse’nin (AFP) yöneticisi Phil Chetwynd, fotoğraf skandalından sonra Kensington Sarayı’nın kendileri için güvenilir bir kaynak olmaktan çıktığını açıkladı.

Kate, bir yandan güven kaybı yaşarken diğer yandan Rus diplomatın bile akıbetini merak ettiği isim oldu.

■ İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps’ın Rusya’daki seçimlerde seçmen iradesinin çalındığı açıklamasına yanıt veren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İngiliz Bakana, Kate’in akıbetini sordu:

“İngiltere bizim seçimlerimize burnunu sokmak yerine aylardır kayıp Kate Middleton’u arasın. Kate Middleton nerede? Bulundu mu? Arayın Shapps.”

■ Birçok sosyal medya kullanıcısı, pazar günü Birleşik Krallık’ın ulusal bayrağı olan Birlik Bayrağı’nın yarıya indirilmiş görüntülerini paylaştı. Komplo teorisyenleri hemen, Kate Middleton ya da İngiltere Kralı Charles’ın öldüğü iddiasını yaydı.

Peki, İngiltere’de bayraklar gerçekten yarıya indi mi?

İngiliz haber kanalı Times Now, bayrakların gerçekten yarıya indirilip, indirilmediğini araştırdı ve o görüntülerin Kraliçe 2. Elizabeth’in 2022’deki ölümüne ait olduğunu tespit etti.

Aralıktan bu yana medya karşısına çıkmayan Kate Middleton hakkındaki söylentilerin ardı arkası kesilmiyor, sosyal medya ha bire komplo teorisi üretiyor.

■ ‘BBC’nin, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin çok önemli bir olayı duyuracağını söylemesinin ardından sosyal medya platformu X’teki profil resmini siyaha çevirdiği’ iddiası ortaya atıldı. Ancak çok geçmeden bunun asılsız olduğu anlaşıldı.

Kate Middleton, bir etkinliğe katılsa veya basın toplantısı düzenlese hakkındaki söylentiler anında biter, ama Prenses bunu yapmıyor.
Yazılanlara göre bunun iki nedeni olabilir?

Kate’in ya sağlık durumu gerçekten iyi değil ya da psikolojisi… Yazılanlara göre, Prens William, Diana’yı aldatan babasının izinden gitti ve Galler Prensesi’ni Cholodeley’in 7. Markisi David Cholmondeley’in eşi olan 40 yaşındaki eski model Rose Hanbury ile aldattı…

Kate, ihaneti öğrenince eşini cezalandırmak için sarayın planlı tüm etkinliklerinden adını çıkarttı ve kendini Kensington Sarayı’na kapattı! Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu var, o yüzden bekleyip, göreceğiz aslında ne olduğunu!

GÜNÜN SÖZÜ

“Yüksek sesle söylemediğin zaman insanlar, boş bıraktığın sessizliği kendi aptal varsayımlarıyla doldurur.” (Jodi Picoult)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x